سئو

SEO چیست؟

معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند.
بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از انجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند. به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

چرا SEO مهم است؟

موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند:
برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت میکند.
۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند.
۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده میکنند.
7۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز میشود.
۳.۵ بیلیون از وب سایت با هم بر سر رقابت پول هستند، اما واقعیت این این است که فقط کسری از یک درصد به صفحه اول موتورهای جستجوگر می رسند.

چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که شمار بالایی از کابران اینترنتی، وب سایت ها را در موتورهای جستجو پیدا کرده اند.
اگر شرکت شما تصمیم به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود دارد، باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت ، SEO را در الویت قرار دهید. متخصصین بهینه سازی وبسایت در شرکت پیشگام رایان، وبسایت شما را در مسابقه ای بزرگ به بازار کار معرفی میکنند.